صفحه اصلی    |    آشنایی با شبکه های آزمایشگاهی    |    استانداردها و قوانین    |    اخبار    |    جستجو در تجهيزات    |    خدمات آنلاین    |    تماس با ما    |   
جستجوی آزمایشگاه ها:
جستجوی تجهیزات:
نام کاربری:

رمز عبور:دانشکده جغرافیا

جغرافیا، جغرافی یا گیتاشناسی در حقیقت مطالعه روابط بین جوامع متشکل انسانی و محیط زندگی آنهاست. به بیانی دیگر جغرافیا دانشی است که درباره سطح زمین و پدیده‌های طبیعی، آب و هوا، رستنی‌ها، خاک، فراورده‌ها و مانند آن و پراکندگی آن‌ها بر روی زمین و روابط آن‌ها با انسان گفتگو می‌کند.

گروه جغرافیا از اولین رشته هایی است که پس از تاسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ بر اساس دیدگاه‌های موجود در طبقه بندی علوم در گذشته، بصورت مشترک و به نام رشته «تاریخ ـ جغرافیا» تاسیس شد و تدریس آن در دانشکده ادبیات ادامه یافت. در سال۱۳۴۲ بنا به ضرورت‌های ناشی از گسترش علم جغرافیا و تخصصی شدن آن و نیز اجرای نظام جدید دانشگاهی رشته تاریخ ـ جغرافیا در دانشگاه تفکیک و هر یک بصورت گروهی مستقل به فعالیت پرداختند. و این گروه برای اولین بار در دوره کارشناسی مستقلاً اقدام به پذیرش دانشجو نمود. از سال تحصیلی ۱۳۴۵- ۱۳۴۴ گروه آموزشی جغرافیا رسماً شامل سه گروه تخصصی به شرح زیر گردید:

الف: رشته جغرافیای انسانی و اقتصادی

ب: رشته جغرافیای طبیعی

ج: رشته کارتوگرافی

بر اساس پیگیری‌های استادان گروه جغرافیا در 28 آبان ماه سال‌ 1380، شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس دانشکده جغرافیا در دانشگاه تهران موافقت کرد. هرچند پس از تصویب شورای گسترش آموزش عالی و انتصاب ریاست و متعاقب آن معاونین دانشکده از همان تاریخ فعالیت دانشکده آغاز گردید، ولی تشکیلات دانشکده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تاریخ۱۳۸۱به دانشگاه ابلاغ و دانشکده رسماً فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اداری خود را به عنوان دانشکده جغرافیا آغاز نمود. این دانشکده در سال ۱۳۸۶ ازدانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران خارج و دارای فضایی مستقل در خارج از پردیس مرکزی دانشگاه تهران شد.


زیر مجموعه ها:
  جغرافیای طبیعی    ( مشاهده 2 آزمایشگاه)
  سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی    ( مشاهده 0 آزمایشگاه)
شماره درخواست:
کد امنیتی:

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه تهران می باشد. Copyright 2012-2013